Můj život v posledních dvou letech stále více prolínal suchý kašel a stále více se opakující infekce. Také jsem pozorovala svou závislost na cukru, kávě a jídle obecně. Rozhodla jsem se tedy vrátit ke svému dávnému zvyku – pravidelnému půstu. Půst jsem nakonec držela 10 dní. Byl pro mě předělem, návratem ke zdraví a pocitu živosti v těle.

Ačkoliv jsem certifikovaná nutriční poradkyně, nebo právě proto, rozhodla jsem se využít prověřené postupy Centra pro hladovění, jejich metodiku i přípravky. První dny ale nebyly jednoduché – bolení hlavy, podrážděnost, únava. Navíc, s detoxikací těla došlo i na emoční čištění, ve velmi intenzivní formě. Jako kdybych se dostala do centra toho, co mě v životě nyní nejvíce emočně zasahuje a měla možnost plně prožít, že je opravdu nutné to změnit. Šestý den se mi dařilo již dobře, cítila jsem plno energie a měla pocit, že bych takto mohla bez problémů fungovat měsíce. Ale přece jen zvítězil labužník ve mě. Udělala jsem s ním dohodu a začala připravovat jídla výhradně bez cukru a lepku, v  menším množství a lepší kvalitě než předtím.

A výsledky?

Zlepšilo se mé zdraví, pocit vitality a lehkosti. Tato zkušenost mi dala impuls se alespoň částečně vrátit ke znalostem a zkušenostem z mého studia v Kanadě a propojit je s mou současnou profesí. Vznikla myšlenka pobytů, při kterým máte možnost držet třeba i půst nebo se naučit připravovat zdravá jídla a zároveň se věnovat tématu žití své jedinečnosti. Více informací se můžete dozvědět zde. Těším se na případné setkání.