Je obraz reality Hvězdných válek možnou budoucností nebo to může být jinak?

robot V minulém týdnu jsem měla dvě silné a zajímavé zkušenosti – návštěvu multikina a večer strávený u televize. Protože televizní přijímač doma nemáme a raději chodím do malých kin či divadla, hodně citlivě jsem vnímala tlak reklam – neúměrně zvýšenou hlasitost, agresivitu a mozek vymývající sdělení. Mezi reklamou v kině trailery na filmy, všechny akční a bojovné, jeden z nich na Hvězdné války. Sunula jsem se hlouběji a hlouběji do superměkké sedačky, zacpávala si uši, na krajíčku slzy. V hlavě mi blesklo uvědomění, že pokud se jako lidé necháme takto manipulovat a programovat, realita Hvězdných válek je více než pravděpodobná.

VNITŘNÍ HLAS PRAVDY

Ale máme i jinou volbu – BÝT SVÉBYTNÍ, VĚDOMÍ SI SVÝCH VOLEB A ROZHODOVAT SE PODLE SEBE, nikoliv podle reklamy. MŮŽEME VYTVOŘIT LEPŠÍ SVĚT, jestliže začneme vnímat manipulaci kolem nás. Vyžaduje to po nás schopnost vystoupit z řady, být jiní, což je někdy nepohodlné a vyžaduje to určitou dávku odvahy.

Již čtvrtým rokem jsem ponořena do studia a praxe Human Designu, učím se následovat svou vnitřní autoritu – SVŮJ VLASTNÍ HLAS PRAVDY. Ten mě nevede do obvyklých reklamních postupů v mé profesi – budování vlastní značky, videoreklamy, jasně strukturovaného PR. Prostě to tak NECÍTÍM. Moje PR je nahodilé, vychází pouze z vlastní zkušenosti, neslibuje úspěšnou kariéru a lepší zítřky. Obsahuje život se svými výškami i pády, aktivitou i pasivitou, hloubkou, pokusy a omyly, ze kterých se učím. Nejsem mladá, bez vrásek, nejsem jak vystřižená z módního žurnálu… nemám vystavěný inspirativní příběh svého života…

OBJEMOUT ŽIVOT

Nedávno jsem jednomu blízkému příteli napsala „I am learning to embrace life“ – „Učím se objímat život“.  Více a více si uvědomuji, že otevřené srdce plné lásky není jen euforie, nejsou jen zlaté doly – je to STAV BYTÍ, VE KTERÉM PŘIJÍMÁTE VŠECHNY ASPEKTY VAŠEHO ŽIVOTA BEZ POSUZOVÁNÍ. To neznamená zůstávat v nevyhovujícím stavu, který vám nepřináší spokojenost, klid a pocit úspěchu. Jen ta cesta k tomu začíná „POUHÝM“ přijetím toho, co je… milováním mého vlastního příběhu, sebe sama i ostatních „tady a teď“….ne v budoucnu. V tomto stavu nebudu podléhat příslibům lepší budoucnosti a MOHU ČINIT VOLBY SAMA ZA SEBE, V SOULADU SE SVOU VNITŘNÍ AUTORITOU. Mohu objevovat vlastní jedinečnou cestu, i když nyní nevím, kam mě dovede. A moc si přeji, aby tohoto bylo schopno co nejvíce lidí, protože pak naše potomky možná nebude čekat realita Hvězdných válek.